Aslan Susam ve Tahin Gıda Mad. San ve Tic. Ltd. Şti Türkiye nin üstün üretim teknolojilerine sahip, susam ve tahin sektörüne verdiği hizmeti en üst seviyeye ulaştırmayı amaç edinmiş önde gelen gıda üretim firmalarındandır.

 

Müşterilerimizin memnuniyetini esas alan kalite anlayışıyla; onların istek ve ihtiyaçlarını zamanında karşılamak, yasal mevzuat şartlarına uygun üretim yaparak tüketici sağlığını korumak ve sürekli iyileştirme ilkesi ile maksimum kalitede üretim yapmak temel ilkelerimizdir.

 

DÜNDEN BUGÜNE ASLAN SUSAM

1988-1996 (ASLAN SUSAM’IN DOĞUŞU)

Aslan Susam ve Tahin Gıda Mad. San ve Tic. Ltd. Şti, 1988 yılında Aslan CENGİZ tarafından Eskişehir Baksan San. Sitesi’nde 400 m2 kapalı alana sahip, susam ve tahin üretmek amacı ile küçük bir işletme olarak ticaret hayatına başlamıştır.

 

Şirketimiz ilk yıllarında 6 kişilik personeli ile günlük 2 ton üretim yaparak, Eskişehir ve Ankara illerinde satış ve servis ağını kurup, gıda sektöründeki kaliteli ve etkin yerini almıştır.

 

Ticaret hayatının ilk iki yılının sonunda; gerek kaliteli üretim, gerekse satış grafiğindeki artış sebebiyle 1990 yılında iç piyasadaki ağırlığını hissettirmiş olup, müşteri potansiyelini ve üretilen mala talebin artmasından dolayı günlük 2 ton olan üretim günlük 6 tona çıkartılmıştır.

 

Eskişehir ve Ankara illerinin dışında 1990-1996 yılları arasında hedeflerini büyütmüş ve diğer çevre illere örneğin; İstanbul, Adapazarı, Balıkesir, Çanakkale, Karaman, Kütahya, Konya ve Bursa’ ya satış ve servis ağını hızlandırmıştır.

 

1996-2014 (Büyüme 1. Dönem)

1996 yılına gelindiğinde mevcut olan işletim alanı yeterli derecede üretime cevap veremediğinden küçük işletme dönemini sona erdirip günlük 16 ton üretim kapasitesi ile, son teknoloji ile donanmış laboratuvarı ve tam kapasite çalışan makineleri ile her türlü imkan ve olanaklara sahip, Gıda Tüzüğü’ne uygun inşa edilmiş olan açık 3550m2, kapalı 1450m2 alana yerleşmiş olarak fabrikasyon işletim sistemine geçmiştir.

 

2014+ (Büyüme 2.dönem)

Başarılı geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen Tahin ve susam üretim fabrikası olan Aslan Susam, 2014 yılında Eskişehir OSB’de 34.000 m2 arazi üzerine, 18500 m2 kapalı alana kurulmuş tesisiylegünlük 25 ton üretim kapasitesine sahip son derece modern teknoloji ile donatımlı yeni tesisine taşınmıştır.Bu yeni tesiste üretimine ürün kalitesinden ödün vermeden, hijyenik şartlarda, en gelişmiş teknoloji ile ilk günkü titiz hizmet anlayışı ve vazgeçilmez kalitesi ile devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR