Yerli Haşhaş Ezmesi 400Gr NET
Yerli Haşhaş Ezmesi 400Gr NET

Yerli Haşhaş Ezmesi 400Gr NET

Fiyat : ₺90,00(KDV Dahil)

 

 

Çok eski uygarlıklardan beri kullanımda olan haşhaş ezmesi, Anadolu sofralarında halen yerini kendinden emin bir biçimde koruyor. Böreklerinize ve çöreklerinize lezzet katacak olan Aslan Susam’ın haşhaş ezmesi geleneksel yöntemlerle taş değirmende öğütüldü ve doğallığı ile sizleri bekliyor! 

 

 

Anadolu’da yaygın bir kullanımı olan haşhaş ezmesi özellikle unlu mamullerde karşımıza çıkarken doğal beslenmeye önem verenlerin kahvaltı sofralarını korumaya devam ediyor. %100 yerli haşhaş tohumlarının taş değirmende öğütülmesi ile elde edilen Aslan Susam haşhaş ezmesi, doğal ve katkısız olarak hiçbir koruyucu madde içermiyor! 

 

 

:

 

 

Haşhaş Ezmesi 


 

Ülkemizde özellikle Afyon ve Kütahya bölgelerinde yetişen haşhaş bitkisinin taş değirmenlerde öğütülmesi ile imal edilen haşhaş ezmesi genellikle börek ve çöreklerde kullanılsa da kendisine tatlılarda ve salatalarda da yer bulmaktadır. 

 

Haşhaş ezmesinde doğal yöntemlerin kullanılması çok önemlidir. Aslan Susam’ın Manisa yöresinden temin ettikten sonra taş değirmenlerde öğüterek hiçbir katkı maddesine maruz bırakmadan ürettiği haşhaş ezmesi bütün doğallığıyla sofralarınıza lezzet katmayı bekliyor! 

 

 

 

 

 

 

Haşhaş Ezmesi Besin Degerleri

 

 Enerji (kcal)  524
 Protein (g)  18,0
 Toplam Yag (g)  42,0
 Doymus Yag (g)  4,5
 Doymamis Yag (g)  29,0
 Karbonhidrat (g)  28,0
 Sekerler (g)   3,0
 Diyet lifi (g)  20,0
 Kalsiyum (g)   1,438
 Potasyum (g)   719,0
 Magnezyum (g)  347,0

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR