Yerli Tahin 2 KG
Yerli Tahin 2 KG

Yerli Tahin 2 KG

Fiyat : ₺720,00(KDV Dahil)

 

 

 

Tahinimiz %100 Yerli Muğla susamından üretilmiştir. İçerisinde herhangi bir katkı, koruyucu ve kimyasal madde bulunmamaktadır. 


 

:

 

 

Tahin

 

Aslan Susam tüm tahin ürünlerini Türkiye’nin en iyi susam tohumlarının yetiştiği Ege bölgesinin susamlarından üretir. Geleneksel yöntemler kullanılarak (taş değirmende öğütme) üretilen tahin, üst seviye bir kalite ve lezzet ile sofralarınızın vazgeçilmezi olmaya şimdiden aday!

 

Muğla yöresinde yetişen atalık susam tohumlarından üretilen tahinimiz, yüksek yağ oranı ile benzerlerinden çok daha kaliteli ve lezzetlidir. Piyasada bulunan farklı menşei ve karıştırılmış susam tohumlarından üretilen tahinlerin ortalama yağ oranı %50 – 52 aralığında iken ürettiğimiz tahinin yağ oranı %60 – 62 aralığındadır. Dar bir alanda ve çok az üretilen bu atalık susam tohumları, Aslan Susam tarafından harikulade lezzete sahip tahine dönüştürülerek en iyi tat ve kalite garantisiyle sunulur!

 

 

 

Tahin Nasıl Üretilir?

 

Aslan Susam olarak bu dar alanda yetiştirilen atalık susam tohumlarından ürettiğimiz tahini en hassas üretim prosesleri uygulayarak sizlere sunuyoruz. Tahin üretimi öncesi giren tüm susam tohumları teknolojik düzeyi yüksek laboratuvarlarımızda testi ve analizi yapıldıktan sonra belirlenen kriterleri karşılayan tüm hammadde, üretim için hazırlanır. Susam Tohumları belirlenen optimum sıcaklıkta kavrulur. Daha sonra tahin haline getirilmek üzere geleneksel taş değirmenlerimizde öğütülür. Ardından öğütülen tahin, herhangi bir katkı maddesi eklenmeden doluma hazır hale getirmek için hazırlanır. Son olarak büyük bir titizlikle uygulanan dolum işleminden sonra sofralarda lezzet şölenlerine hazır hale getirilir.

 

Tahin yüzyıllardır Ortadoğu, Afrika ve Güney Asya yemek kültüründe kendine geniş bir yer bulan harika bir yiyecektir. 

Aslan Susam, atalık susam tohumlarından üretimini gerçekleştirdiği tamamen yerli tahin ürünü ile sofralarınızda lezzet ve kaliteyi bir araya getirirken aynı zamanda damaklarda unutulmayacak tatlar bırakır!

 

 

 

 

Tahin Besin Değeri (100g)

 

 

 Enerji (kj/kcal)  603,6
 Yağ (g)  58,3
 Doymuş Yağ Asiti  (g)  19,8
 Karbonhidrat (g)  22,7
 Protein (g)  22,4

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR